Chlorek magnezu

Chlorek magnezu

Magnez – niezbędny dla sprawnego układu nerwowego i mięśni, zdrowych kości czy w regulacji ciśnienia krwi. U nas kupisz go w łatwo przyswajalnej formie chlorku magnezu, który możesz stosować jako dodatek do żywności lub wykorzystać do przygotowywania kąpieli magnezowych!

Oferujemy bezpieczne i certyfikowane produkty, zawierające czystą substancję aktywną – a to wszystko w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!

Chlorek magnezu jako źródło magnezu

Chlorek magnezu to związek chemiczny nazywany solą. Przybiera postać białych kryształków, które wykazują silne właściwości higroskopijne (zdolność do wchłaniania wilgoci z otoczenia) – dlatego należy przechowywać go w suchym i szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Magnez jest jednym z makroelementów, co oznacza, że organizm potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania. Spełnia wiele różnorodnych zadań, spośród których można wymienić przede wszystkim: ● uczestnictwo w przewodzeniu nerwowym, ● działanie ochronne na serce i naczynia krwionośne, ● zapobieganie powstawaniu zakrzepów, ● udział w budowie i mineralizacji kości oraz syntezie niektórych hormonów.

Kiedy stosować chlorek magnezu?

Chlorek magnezu wykorzystywany jest do bezpiecznej i skutecznej suplementacji magnezu. Utrzymanie optymalnego poziomu pierwiastka w organizmie zapobiega powstawaniu jego niedoborów. Przyjmuje się go także, gdy niedobór magnezu już wystąpił. Taki stan może powodować m.in.:

  • drżenie i bóle mięśni,
  • silne skurcze,
  • bóle głowy i drażliwość,
  • pogorszenie koncentracji,
  • problemy ze snem.

Suplementacja jest polecana również w okresach nasilonego stresu i zmęczenia oraz w podeszłym wieku.

Kąpiele magnezowe

Jednym z najpopularniejszych zastosowań chlorku magnezu jest przygotowywanie kąpieli magnezowych. Sól ta z łatwością rozpuszcza się w wodzie, wzbogacając ją w cenny magnez. Choć brakuje badań naukowych, które potwierdzałyby skuteczność tej metody, to ma ona wielu bardzo zadowolonych zwolenników.

Wskazują oni na konkretne korzyści płynące z takich kąpieli, w tym: rozluźnienie mięśni i łagodzenie bólu (w tym reumatycznego) czy łagodzenie stanów zapalnych na skórze, a w rezultacie poprawę ogólnego samopoczucia.

Przygotowanie odprężającej kąpieli z chlorkiem magnezu jest bardzo proste. Napełnij wannę ciepłą wodą, o temperaturze ok. 37 st. C, i rozpuść w niej mniej więcej 250 g soli. Pamiętaj, aby nie dodawać już żadnych innych kosmetyków. Zabieg powinien trwać min. 20 minut.

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania chlorku magnezu? Z suplementacji muszą zrezygnować osoby z niewydolnością nerek, miastenią, hipermagnezemią, niedociśnieniem tętniczym oraz nadwrażliwością na ten związek.