Sole kąpielowe

Sole do kąpieli mogą stanowić świetny dodatek do codziennej pielęgnacji. Kąpiele z dodatkiem soli nie tylko działają relaksująco i odprężająco, ale również fenomenalnie wpływają na stan skóry. Sole kąpielowe są znane i stosowane już w starożytnym Egipcie, a w ostatnim czasie mocno zyskują na popularności. Były i nadal znajdują zastosowanie w sanatoriach oraz uzdrowiskach jako dodatek do leczniczych kąpieli.

Produkty te powstają najczęściej poprzez proces odparowania wody morskiej bądź solanki. Dzięki temu są silnie wysycone związkami mineralnymi w łatwo przyswajalnej formie, zawierają m.in.: magnez, siarkę, jod, sód, potas czy cynk.

Kąpiel w ciepłej słonej wodzie ma szereg dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu. Taka forma relaksu jest świetnym rozwiązaniem po ciężkim treningu lub intensywnym wysiłku fizycznym. Kąpiel z dodatkiem soli łagodzi ból i napięcie mięśni, łagodzi stany zapalne stawów, poprawia krążenia wspiera szybszą i efektywniejsza regeneracje organizmu. Nie można pominąć korzyści płynąć z kąpieli z dodatkiem soli płynących dla naszej skóry. Ciepła słona kąpiel działa detoksykacyjnie, pozwala oczyścić pory oraz wniknąć w głąb skóry substancjom odżywczym. Ma świetne działania antybakteryjne i anty łojotokowe, idealnie sprawdzi się u osób borykających się z różnymi stanami zapalnymi skóry np. trądzikiem. Ponadto taka kąpiel przyspiesza krążenie krwi oraz likwiduje zastoje limfy, dzięki czemu może być pomocna w likwidacji obrzęków i cellulitu. Ponadto wdychanie oparów podczas takiej kąpieli dobrze wpływa na górne drogi oddechowe i może wspomóc proces ich leczenia podczas infekcji. Kąpiele z dodatkiem soli zalecane są osobom żyjącym w permanentnym stresie, ponieważ działają odprężająco i rozluźniająco.

Najpopularniejszym zastosowaniem soli jest oczywiście dodanie jej do kąpieli, dodatkowo można taką pielęgnację wzbogacić dodatkiem olejków eterycznych. Można ten produkt również zastosować do wykonania domowego peelingu. Do wybranej soli dodajemy olej i taką pastę nanosimy na skórę, masując wybrane partie ciała. Kąpiele solne są również świetnym remedium na zmęczone obolałe stopy. Sól działa detoksykująco oraz antybakteryjnie, zmiękcza naskórek pomaga zmniejszyć obrzęki oraz przynosi ulgę.

Sól do kąpieli pomoże nam w zaciszu własnej łazienki poczuć się jak w prawdziwym SPA. Lecznicza kąpiel pozwoli rozluźnić obolałe mięśnie, wyciszyć się i zrelaksować. Sole do kąpieli są obowiązkowym dodatkiem do codziennej pielęgnacji. Niewątpliwie są tanim, łatwym do przechowywania, ekologicznym kosmetykiem, a kąpiel z ich dodatkiem niesie szereg korzyści.