Zioła

Aromatyczne zioła to nieodłączny element kuchennych spiżarni, ale i… domowych apteczek. Wykorzystywane są jako przyprawy, by nadać potrawom wyjątkowych smaków i kolorów lub w formie leczniczych naparów. W naszym sklepie internetowym kupisz w 100% naturalne oraz oryginalne produkty – suszone, granulowane i mielone.

Niezwykłe właściwości ziół

Zioła – wyjątkowe dary natury, które wykorzystywane są przez człowieka już od tysięcy lat. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko oryginalnym aromatom, ale nierzadko także zawartości prozdrowotnych substancji. Podstawowe antidota medycyny ludowej również i dziś znajdują zastosowanie w łagodzeniu przeróżnych dolegliwości.

Jakie korzyści mogą płynąć z regularnego spożywania ziół? Przede wszystkim dobre samopoczucie na co dzień, ale też skuteczna pomoc m.in. podczas przeziębienia i grypy, problemów żołądkowo-jelitowych, stresu czy odchudzania.

Czosnek granulowany

O prozdrowotnych właściwościach czosnku chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jest w czołówce domowych sposobów na przeziębienie, nie bez powodu nazywany naturalnym antybiotykiem.

Jego silne działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe potwierdzają liczne badania naukowe. Odpowiada za to przede wszystkim związek o nazwie allicyna, choć cennych substancji zawiera o wiele więcej – m.in. witaminy A, C i z grupy B, liczne makro- i mikroelementy czy naturalne przeciwutleniacze.

Specyficzny, silny aromat czosnku może skutecznie zniechęcić do jego spożywania, a tym samym czerpania z jego wyjątkowych właściwości. Dlatego czosnek granulowany stanowi doskonałą alternatywę dla świeżego warzywa, ponieważ po jego zjedzeniu nie musisz obawiać się o nieprzyjemny zapach z ust!

Czosnek niedźwiedzi

Czosnek niedźwiedzi jest cenny dla zdrowia nie mniej niż czosnek pospolity, a nawet wykazuje szersze spektrum działania. Za jego właściwości odpowiadają składniki aktywne obecne w liściach rośliny. Są to flawonoidy, karotenoidy, chlorofil, allina i allicyna.

Spożywanie czosnku niedźwiedziego może wspomóc codzienne funkcjonowanie organizmu, działać profilaktycznie w przypadku niektórych schorzeń, a w pewnych przypadkach wykazywać działanie lecznicze. Należy wymienić tu przede wszystkim:

  • obniżenie stężenia cholesterolu we krwi i ciśnienia tętniczego, a także pozytywny wpływ na zdrowie stawów oraz pracę wątroby;
  • łagodzenie zaburzeń żołądkowo-jelitowych i działanie przeciwpasożytnicze;
  • skuteczne wsparcie układu odpornościowego podczas przeziębienia oraz przy infekcjach górnych dróg oddechowych;

Czystek suszony

Ziele czystka obfituje w polifenole, czyli naturalne antyoksydanty. Ich działanie zapobiega niszczeniu zdrowych komórek przez wolne rodniki, a więc wykazują aktywność przeciwzapalną i przeciwnowotworową.

Ponadto regularne picie naparów z czystka może obniżać stężenie cholesterolu we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Po roślinę warto sięgnąć również podczas infekcji, gdyż zmniejsza objawy przeziębienia oraz działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Kup sprawdzone zioła w naszym sklepie internetowym i przekonaj się, że są one nie tylko skuteczne, ale i pyszne!