Czystek suszony

Czystek jest to roślina, pochodząca z basenu Morza Śródziemnego. W Polsce raczej uprawiana w ogrodzie, jako element dekoracyjny. Jednak poza ładnym wyglądem, czystek ma do zaoferowania od siebie znacznie więcej.
W przemyśle spożywczym, czy ziołowym, stosuje się najczęściej liście gatunku Cistus Incanus. Właśnie w samych liściach czystek posiada to co w nim najcenniejsze, czyli flawonoidy, terpeny oraz antyoksydanty. Te wszystkie związki działają silnie bakteriobójczo, przeciwzapalnie, wzmacniają układ odpornościowy podczas choroby, zwalczają drobnoustroje oraz grzyby, działają przeciwalergicznie.
Badania wykazały pozytywny wpływ naparu z czystka na choroby skórne, a także boreliozę. Dlatego czystek jest także jednym ze składników leków na tę chorobę.  Napar z czystka wpływa także na stan naczyń krwionośnych wzmacniające je i regulując przepływ krwi. Dodatkowo reguluje poziom glukozy we krwi oraz co równie istotne polifenole czystka hamują rozrost prostaty u mężczyzn.  Czystek również działa korzystnie podczas choroby górnych dróg oddechowych, zwalczając chorobotwórcze bakterie i grzyby.
Najpopularniejszą formą spożycia czystka jest jego napar. Należy zalać czubatą łyżeczkę gorącą wodą i parzyć przez około 10 minut. Aby poczuć jego właściwości należy pić taki napar 3 razy dziennie.
Nasz sklep internetowy oferuje czystek w dwóch wariantach wagowych: 200g i 500g.  Atrakcyjna cena na stronie sklepu tylko przy zamówieniach online. Zamówienie złożone internetowo lub telefonicznie można odebrać w jednym z naszych sklepów stacjonarnych w Warszawie.