Kolagen

Zadbaj o pełną sprawność, zdrowie kości i stawów oraz wygląd skóry, włosów i paznokci – suplementuj kolagen, czyli tzw. białko młodości! Bóle stawowe, zwiększona podatność na kontuzje czy szybkie starzenie się skóry to objawy, które mogą wiązać się ze spadkiem ilości kolagenu. Ponieważ mniej więcej po 26. roku życia zmniejsza się jego synteza przez organizm, warto dostarczyć go z zewnątrz.

W Słodkim Zdrowiu kupisz wyłącznie naturalne preparaty wysokiej jakości z czystym, bezpiecznym składem – dla pełnej skuteczności.

Kolagen – właściwości

Suplementacja kolagenem staje się coraz popularniejsza. Nie bez powodu, gdyż jest to białko odpowiedzialne za prawidłową budowę i sprawne działanie m.in. kości, stawów, mięśni, skóry czy naczyń krwionośnych. Niestety wraz z wiekiem zanika zdolność organizmu do wytwarzania kolagenu, przez co zaczyna go ubywać. Deficyt nasila także intensywna aktywność fizyczna czy dieta uboga w białko i witaminę C. Może się to wiązać z utratą elastyczności skóry, bólami stawów lub też utrudnioną regeneracją wszelkich uszkodzeń.

Jak działa suplementacja?

Suplementy najczęściej zawierają w sobie kolagen rybi, ponieważ wykazuje on największą skuteczność (jest lepiej przyswajany w organizmie niż wieprzowy czy wołowy). Ich celem jest zwiększenie ilości tego białka w organizmie, a przez to:

  • wzmocnienie kości i stawów,
  • zmniejszenie bólu stawów,
  • zwiększenie odporności na powstawanie kontuzji sportowych,
  • przyspieszenie regeneracji uszkodzonych stawów,
  • spowolnienie utraty jędrności, elastyczności i napięcia skóry (powstawania zmarszczek),
  • ogólna poprawa wyglądu skóry, a także paznokci i włosów.

Jaki kolagen wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kolagen w różnych formach spożycia. Najchętniej wybieranymi postaciami są proszek i kapsułki:

  • proszek – jest bezsmakowy, w celu spożycia należy wymieszać odmierzoną porcję z wodą lub innym płynem, a następnie wypić; możesz również wzbogacić nim np. koktajl;
  • kapsułki – są przeznaczone do bezpośredniego połknięcia, co dla wielu stanowi najwygodniejszą opcję; często skrywają w sobie dodatkowe związki, mające na celu wzmocnić pozytywne działanie kolagenu (np. witaminę C, kwas hialuronowy).

Wszystkie formy wykazują podobną skuteczność, więc dokonując wyboru, najlepiej kierować się własnymi preferencjami. Warto zaś zwrócić uwagę, że do prawidłowego działania białka niezbędna jest obecność witaminy C. Jeżeli kupisz suplement bez jej dodatku, to zadbaj o to, by przyjmować go w towarzystwie np. owoców lub niektórych warzyw (m.in. czarna porzeczka, pomarańcza, papryka, pietruszka).