kwasek cytrynowy
  • kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy 500g

Brak recenzji tego produktu
7,10 zł

(7,10 zł 500g)

Brutto

Naturalnie występujący w przyrodzie kwas organiczny o wszechstronnym zastosowaniu.

Ilość

KWASEK CYTRYNOWY SPOŻYWCZY 500g

Kwas cytrynowy jest naturalnie występującym w przyrodzie kwasem organicznym, o wszechstronnym zastosowaniu. Kilka pomysłów na jego wykorzystanie prezentujemy poniżej.

SPOSOBY UŻYCIA

1. Zapobieganie ciemnieniu owoców

Aby zapobiec naturalnemu procesowi ciemnienia spryskaj owoce roztworem przygotowanym z 1 łyżeczki kwasku cytrynowego i 100 ml wody.

2. Odkamienianie czajnika

Aby pozbyć się kamienia zgromadzonego na dnie, wsyp do pustego czajnika 2 łyżeczki kwasku cytrynowego, a następnie zalej 2-3 szklankami wody. Całość dokładnie wymieszaj, zagotuj i pozostaw na około 15 minut. Następnie dokładnie wypłucz czajnik do momentu aż cytrynowy posmak będzie niewyczuwalny.

3. Usuwanie plam z dłoni

Uciążliwe zabrudzenia dłoni (np. z buraków, jagód, smarów) w łatwy sposób usuniemy za pomocą kwasku cytrynowego, który nie podrażnia naszej skóry. Na dłonie wsyp 1-2 łyżeczki kwasku cytrynowego i intensywnie pocieraj dłoń o dłoń przez kilka minut, a następnie spłucz wodą.

4. Wzmacnianie proszku do prania

Dodatek 2 łyżeczek kwasku cytrynowego do standardowej porcji proszku do prania znacznie usprawni proces prania. Szczególnie polecany do prania białych rzeczy, ze względu na właściwości wybielające.

5. Nabłyszczanie naczyń

Aby nadać szklanym naczyniom połysk po standardowym myciu opłucz je w wodzie z dodatkiem 1-2 łyżeczek kwasku cytrynowego.

6. Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

W szklance wody rozpuść 2 łyżeczki kwasku cytrynowego, przelej do miseczki i wstaw do mikrofalówki na 2 minuty. Po upływie tego czasu miseczkę należy wyjąć, a wnętrze przetrzeć ściereczką.

7. Usuwanie osadu po kawie/herbacie ze szklanek i kubków

Niewielką ilość kwasku cytrynowego nasyp na gąbkę, którą zazwyczaj myjesz naczynia i pocieraj przez kilka sekund. Zabrudzenia powinny zniknąć po chwili.

8. Usuwanie kamienia z armatury łazienkowej

Rozpuść 2 łyżeczki kwasku cytrynowego w szklance wody. W przygotowanym roztworze namocz watę/gazę, którą odkładamy zabrudzone elementy i pozostawiamy na kilka minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

9. Usuwanie nalotu ze srebra bądź mosiądzu

½ łyżeczki kwasku cytrynowego rozpuść w szklance wody. W przygotowanym roztworze należy nasączyć ściereczkę, którą następnie owijamy przedmiot pokryty nalotem i pozostawiamy na 2 godziny. Po upływie tego czasu przedmioty należy dokładnie umyć.

10. Pozbywanie się zapachu spalenizny

Wlej do garnka szklankę wody i rozpuść w niej 4 łyżeczki kwasku cytrynowego, a następnie gotuj bez przykrycia na wolnym ogniu, a nieprzyjemny zapas zniknie w przeciągu kilkunastu minut.

OPAKOWANIE

Nasze opakowanie posiada strunę umożliwiającą wielokrotne otwieranie i szczelne zamykanie opakowania.

Składniki: Kwas cytrynowy spożywczy 100%

Dystrybutor: Słodkie Zdrowie PPHU JS

Masa netto: 1kg

Opis

Waga
500g

Inne polecane produkty:

 Recenzje

Napisz swoją recenzję jako pierwszy !