logo

Kolagen rybi

Kolagen rybi

Kolagen rybi

CZYM JEST KOLAGEN?

Kolagen to strukturalne białko, stanowiące niemal 30% całkowitej masy białka w organizmie ludzkim. Rybi kolagen pozyskiwany jest z rybich skór poddanych kwaśnej hydratacji. Wraz z wiekiem zdolność syntezy kolagenu przez organizm maleje, ale dzięki dostępnym preparatom w łatwy i przystępny sposób można uzupełniać jego niedobory. W niektórych przypadkach przyjmowanie kolagenu może wywołać reakcję alergiczną, dlatego najbardziej polecanym produktem jest kolagen rybi, który niemal do zera eliminuje ten problem

WŁAŚCIWOŚCI KOLAGENU

  • przyśpiesza gojenie się ran,
  • wpływa pozytywnie na proces zrastania złamanych kości,
  • uczestniczy w zachowaniu odpowiedniej elastyczności naczyń krwionośnych, tym samym usprawniając krążenie krwi w organizmie,
  • jest odpowiedzialny za sprężystość i jędrność skóry, jej właściwe nawilżenie i ciągłą odnowę komórek,
  • przyczynia się do wzmocnienia odporności całego układu ruchu na wszelkiego rodzaju urazy i kontuzje,
  • poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci,
  • wykazuje właściwości ochronne narządów wewnętrznych w tym nerek, żołądka i wątroby
  • wpływa na wycieranie się mazi stawowej, która jest kluczowa w prawidłowym funkcjonowaniu stawów.

JAK STOSOWAĆ?

Kolagen ryby przeznaczony jest do rozpuszczania w wodzie. Można również łączyć go z różnymi napojami lub koktajlami, ponieważ nie ma żadnego smaku i zapachu, co dla niektórych osób, może być istotnym kryterium wyboru. Kolagen w proszku wyróżnia się przede wszystkim szybkim i łatwym wchłanianiem.

DLACZEGO KOLAGEN RYBI?

W przeciwieństwie do kolagenu bydlęcego, kolagen rybi nie naraża nas na zachorowanie na chorobę Creutzfelda-Jacoba (chorobę „wściekłych krów”). Ponadto specyficzna obróbka kolagenu rybiego umożliwia wyeliminowanie niemalże całkowicie właściwości alergizujących jakie posiada.

KOLAGEN RYBI U DZIECI I KOBIET W CIĄŻY

Kolagen naturalny z ryb może być stosowany u dzieci. Najczęściej wykorzystuje się kolagen rybi na blizny czy w celu wzmocnienia układu ruchu. Stosowanie kolagenu w ciąży powinno być każdorazowo omówione indywidualnie z lekarzem prowadzącym.

WARTOŚCI ODŻYWCZE

Wartość odżywcza

Porcja (2 łyżeczki-ok.6g)

Kolagen rybi

6000mg (-)*

*RWS-Referencyjna Wartości Spożycia przeciętnej osoby dorosłej (8400kJ/2000kcal)-nie ustalona

Jakość i BEZPIECZEŃSTWO

Nasz kolagen to najwyższej, dostępnej jakości produkt, w 100% czysty, bez domieszek. Produkt jest w pełni bezpieczny oraz posiada długą datę ważności. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi, najbardziej uznanymi producentami kolagenu rybiego na świecie. Pozyskiwany w sposób naturalny ze skóry dorsza.

Powiązane produkty