Witamina K2 MK-7 100 mcg + D3 5000iu - 500 tablets
  • Witamina K2 MK-7 100 mcg + D3 5000iu - 500 tablets
  • Witamina K2 MK-7 100 mcg + D3 5000iu - 500 tablets

Witamina K2 MK-7 100 mcg + D3 5000iu - 500 tabletek

148,00 zł

(148,00 zł opakowanie)

Brutto

Witamina K2 MK-7 oraz witamina D3 naturalnego pochodzenia. Duża dawka obu witamin. Witaminy K2 i D3 pomagają wzmocnić kości. Witamina K2 dodatkowo wspomaga krzepnięcie krwi.

Ilość

Witamina K2 z D3 w jednej tabletce

Producenci witamin łączą w suplementach diety witaminę K z witaminą D ponieważ obie są znane z pozytywnego wpływu na zdrowie kości. Dodatkowo, łączenie obu witamin pozwala skorzystać z efektu synergii, czyli wzajemnego wzmocnienia działania obu witamin.

Witamina D3 - rola w organizmie

Witamina D odgrywa istotną rolę w gospodarce wapniowo-fosforanowej organizmu oraz w utrzymaniu prawidłowej struktury kości.

Witamina D występuje w kilku postaciach. Dwie z nich, D2 (ergokalcyferol) oraz D3 (cholekalcyferol) uważane są za odmiany podstawowe dla zachowania zdrowia. Spośród tych dwóch, postać D3 została uznana za bardziej efektywną oraz bardziej stabilną.

Ludzki organizm, a dokładniej jego skóra, potrafi sam wyprodukować witaminę D podczas naświetlania promieniami słońca. Niestety na obszarze Polski nasłonecznienie nie jest wystarczająco silne przez większość roku i konieczne jest pozyskiwanie witaminy D z pokarmów. Witamina D rozpuszcza się w tłuszczach i występuje m.in. w rybach oraz produktach mlecznych. W niektórych krajach, jak np. USA, część produktów spożywczych jest dodatkowo wzbogacana witaminą D.

WITAMINA K2 MK-7 - rola w organizmie

Witamina K2 jest jednym z typów witaminy K. Odgrywa kilka ważnych ról w organizmie. Witamina ta jest decydującym czynnikiem w normalnym krzepnięciu krwi. Jej niedobór może powodować krwawienia. Oprócz tego witamina K2 ma aktywujący wpływ na białka MGP, które z kolei odpowiadają za prawidłowy transport wapnia w organizmie. Jeśli białka MGP są aktywne, wapń jest transportowany do kości, gdzie jest wbudowywany. Jeśli nie są aktywne, wapń odkłada się w tętnicach.

Witamina K2 z natto

Oferowana przez nas witamina pochodzi z bogatego, naturalnego źródła – potrawy natto.

Witamina K2 występuje naturalnie w sfermentowanych produktach, takich jak kapusta kiszona, sery, jogurty, kefiry. Rekordzistą pod względem jej zawartości jest japońska potrawa natto, czyli sfermentowana soja. 100g natto zawiera 10g witaminy K2 w postaci MK-7.

Sposób użycia

Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. Suplement zawiera dużą dawkę witaminy D3 – 5000iu. Wielkość dziennej porcji należy skonsultować z lekarzem. Zaleca się stosować rzadziej niż 1 tabletka dziennie.

Tabletki witamina D3 + K2-MK7 Oxford Vitality

Liczba tabletek w opakowaniu: 500

Witaminy zostały wyprodukowane z naturalnych źródeł:

Witaminę K2 Mk-7 wyprodukowano z natto (fermentowana soja).

Witaminę D3 wyprodukowano wełny owcy australijskiej.

Miejsce produkcji: Wielka Brytania

Producent: Oxford Vitality, Ltd. Unit 4B, 26-27, Murdock Road, Bicester, OX26 4PP

Tabletki nie zawierają: barwników, substancji zmieniających smak, słodzików, konserwantów, cukru, soli, mleka, laktozy, glutenu, drożdży, jęczmienia

Z tyłu opakowania znajduje się dodatkowa etykietka w języku polskim, zawierająca podstawowe informacje: nazwa produktu, nazwa dystrybutora, sposób użycia, składniki.

Wartość odżywcza

Wielkość porcji: 1 tabletka Ilość % realizacji dziennego zapotrzebowania (RDA)
Witamina D3 (cholekalcyferol, odpowiednik 5000iu) 125mcg 2500%
Witamina K2 MK-7 (menachinon-7, z natto) 100mcg 133%

Składniki: Witamina D3, Witamina K2 MK-7 (soja), celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, difosforan wapnia, krzemionka

Środki ostrożności

Produkt zawiera silniejszą porcję, niż zalecana dzienna porcja. Zaleca się stosować rzadziej niż 1 tabletka dziennie.

Osoby przyjmujące leki, w szczególności przeciwzakrzepowe, kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią powinny skonsultować stosowanie produktu z lekarzem.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.

Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Nie stosować, jeśli opakowanie jest otwarte lub nieszczelne.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Alergeny zaznaczono pogrubioną czcionką na liście składników.

Inne polecane produkty:

Demo Options

Select Theme Color
Select Menu
Select Product Effect
Select Layout Style
Select Body Image

Background only applies for Boxed, Framed, Rounded Layout