kwasek cytrynowy 1kg
  • kwasek cytrynowy 1kg

Kwasek cytrynowy 1kg

Nobody has posted a review yet
PLN8.75

(PLN8.75 1kg)

Tax included

Naturalnie występujący w przyrodzie kwas organiczny o wszechstronnym zastosowaniu.

Ilość

KWASEK CYTRYNOWY SPOŻYWCZY 1kg

Kwas cytrynowy jest naturalnie występującym w przyrodzie kwasem organicznym, o wszechstronnym zastosowaniu. Kilka pomysłów na jego wykorzystanie prezentujemy poniżej.

SPOSOBY UŻYCIA

1. Ciemnienie owoców

Aby zapobiec naturalnemu procesowi ciemnienia spryskaj owoce roztworem przygotowanym z 1 łyżeczki kwasku cytrynowego i 100 ml wody.

2. Odkamienianie czajnika

Aby pozbyć się kamienia zgromadzonego na dnie, wsyp do pustego czajnika 2 łyżeczki kwasku cytrynowego, a następnie zalej 2-3 szklankami wody. Całość dokładnie wymieszaj, zagotuj i pozostaw na około 15 minut. Następnie dokładnie wypłucz czajnik do momentu aż cytrynowy posmak będzie niewyczuwalny.

3. Usuwanie plam z dłoni

Uciążliwe zabrudzenia dłoni (np. z buraków, jagód, smarów) w łatwy sposób usuniemy za pomocą kwasku cytrynowego, który nie podrażnia naszej skóry. Na dłonie wsyp 1-2 łyżeczki kwasku cytrynowego i intensywnie pocieraj dłoń o dłoń przez kilka minut, a następnie spłucz wodą.

4. Wzmacnianie proszku do prania

Dodatek 2 łyżeczek kwasku cytrynowego do standardowej porcji proszku do prania znacznie usprawni proces prania. Szczególnie polecany do prania białych rzeczy, ze względu na właściwości wybielające.

5. Nabłyszczanie naczyń

Aby nadać szklanym naczyniom połysk po standardowym myciu opłucz je w wodzie z dodatkiem 1-2 łyżeczek kwasku cytrynowego.

6. Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

W szklance wody rozpuść 2 łyżeczki kwasku cytrynowego, przelej do miseczki i wstaw do mikrofalówki na 2 minuty. Po upływie tego czasu miseczkę należy wyjąć, a wnętrze przetrzeć ściereczką.

7. Usuwanie osadu po kawie/herbacie ze szklanek i kubków

Niewielką ilość kwasku cytrynowego nasyp na gąbkę, którą zazwyczaj myjesz naczynia i pocieraj przez kilka sekund. Zabrudzenia powinny zniknąć po chwili.

8. Usuwanie kamienia z armatury łazienkowej

Rozpuść 2 łyżeczki kwasku cytrynowego w szklance wody. W przygotowanym roztworze namocz watę/gazę, którą odkładamy zabrudzone elementy i pozostawiamy na kilka minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

9. Usuwanie nalotu ze srebra bądź mosiądzu

½ łyżeczki kwasku cytrynowego rozpuść w szklance wody. W przygotowanym roztworze należy nasączyć ściereczkę, którą następnie owijamy przedmiot pokryty nalotem i pozostawiamy na 2 godziny. Po upływie tego czasu przedmioty należy dokładnie umyć.

10. Pozbywanie się zapachu spalenizny

Wlej do garnka szklankę wody i rozpuść w niej 4 łyżeczki kwasku cytrynowego, a następnie gotuj bez przykrycia na wolnym ogniu, a nieprzyjemny zapas zniknie w przeciągu kilkunastu minut.

OPAKOWANIE

Nasze opakowanie posiada strunę umożliwiającą wielokrotne otwieranie i szczelne zamykanie opakowania.

Składniki: Kwas cytrynowy spożywczy 100%

Dystrybutor: Słodkie Zdrowie PPHU JS

Masa netto: 1kg

Data sheet

Weight
1kg

Inne polecane produkty:

 Reviews

Be the first to write your review !