Olejek eteryczny naturalny drzewo herbaciane 12ml
  • Olejek eteryczny naturalny drzewo herbaciane 12ml

Olejek eteryczny naturalny drzewo herbaciane 12ml

Brak recenzji tego produktu
9,99 zł

(9,99 zł szt)

Brutto

Wykazuje działanie antyseptyczne.

Ilość

OLEJEK ETERYCZNY, NATURALNY 12 ML, DRZEWO HERBACIANE

Olejki eteryczne to produkty otrzymywane z naturalnych surowców roślinnych, które od setek lat cieszą się dużą popularnością. Olejki są bogactwem składników aktywnych, które warunkują ich specyficzne właściwości, dlatego nie zaleca się stosowania ich bezpośrednio na skórę, gdyż mogą działać na nią drażniąco i niekiedy prowadzić do tej poparzenia. Olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie, dlatego przed zastosowaniem należy je rozcieńczyć za pomocą dowolnego olejku bazowego (np. kokosowego, słonecznikowego, arganowego).

WŁAŚCIWOŚCI

  • Wykazuje działanie antyseptyczne (przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze).
  • Szczególnie pomocny przy problemach skórnych (np. opryszczka, trądzik, grzybica) oraz w czasie infekcji chorobowych (np. katar, kaszel, ból gardła).
  • Ma działanie uspokajające i pielęgnacyjne – wspomaga gojenie się ran a także redukuje ryzyko powstawania blizn.
  • Może być stosowany jako środek odstraszający owady, głównie komary i mrówki.

ZASTOSOWANIA

Stosowanie miejscowe na skórę - 1-2 kroplę olejku eterycznego rozpuścić w 1 łyżeczce (ok. 5 ml) olejku bazowego, a następnie wetrzeć w dane miejsce/a na ciele wedle potrzeby. Najczęściej olejki wciera się w dłonie, podeszwy stóp, małżowiny uszne i okolice karku.

Relaksująca kąpiel – 3-4 krople olejku eterycznego rozpuścić w 1 łyżeczce (ok. 5 ml) olejku bazowego, a następnie dodać do wanny. Należy unikać zbyt gorących kąpieli, gdyż olejki mogą działać drażniąco.

Środek odstraszający owady – 18-20 kropli olejku eterycznego rozpuścić w 100 ml olejku bazowego, przenieść do pojemnika z atomizerem, a następnie spryskać ciało. Podana receptura jest odpowiednia dla osób dorosłych.

Aromatyzacja za pomocą kominka – do zagłębienia wlać odrobinę wody, a następnie wkroplić 4-10 kropli wybranego olejku eterycznego. Podobnie należy postępować w przypadku nawilżacza.

Aromatyzowanie za pomocą odkurzacza – płatek kosmetyczny nasączyć 4-8 kroplami olejku i wciągnąć go na początku odkurzania. Sposób ten pozwala w szybki sposób zaromatyzować pomieszczenia.

Ekologiczny proszek do prania - zmieszaj ze sobą w równych proporcjach sodę kalcynowaną oraz boraks. Taka mieszanka jest odpowiednia zarówno do prania w pralce jak i prania ręcznego. Można dodać również 1-2 krople olejku eterycznego, co zagwarantuje piękny zapach. Olejek należy wkroplić do przegródki na środek do zmiękczania tkanin.

OLEJEK Z DZREWA HERBACIANEGO OD NATURALNE AROMATY

Producent: Naturalne Aromaty

Objętość netto: 12ml +/- 2ml

Łacińska nazwa: Melaleuca alternifolia

Destylowana część roślin: Liście

Kraj pochodzenia: Australia

ODBIÓR OSOBISTY

Zakupione online produkty możesz odebrać osobiście w 3 punktach w Warszawie oraz w Białymstoku, dzięki czemu zaoszczędzisz na kosztach przesyłki (prosimy o stosowną adnotację w komentarzu do zamówienia):

  • Białystok, ul, Magnoliowa 2
  • Sklep Warszawa Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 45 lok. 19
  • Sklep Warszawa Mokotów, ul. Wałbrzyska 11, budynek A, lok 2 - Centrum Handlowe LAND
  • Sklep Warszawa Praga Południe, ul. Garibaldiego 4/6P, wejście od ulicy Waszyngtona

Opis

Waga
500g

Inne polecane produkty:

 Recenzje

Napisz swoją recenzję jako pierwszy !