Ksylitol - Cukier brzozowy - fiński - 1kg
  • Ksylitol - Cukier brzozowy - fiński - 1kg

Ksylitol - Cukier brzozowy - fiński - 1kg

Nobody has posted a review yet
PLN33.90

(PLN33.90 1 kg)

Tax included

Volume discounts

Quantity Discount You Save
6 PLN1.00 Up to PLN6.00
Ilość

Ksylitol to najlepszy naturalny zamiennik cukru

Uwaga: Obecnie oferujemy ksylitol w innym opakowaniu niż na zdjęciu. Jest to to dokładnie ten sam produkt. Tymczasowo zmuszeni jesteśmy zmienić opakowanie na inne na skutek problemów technicznych.

Ma bardzo podobny smak i słodkość jak zwykły cukier. Dzięki temu nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń – jeśli słodzisz herbatę jedną łyżeczką cukru, zużyjesz tyle samo ksylitolu.

Ksylitol, zwany również cukrem brzozowym, jest słodzikiem naturalnym – występuje m.in. w wielu roślinach, owocach a także ludzki organizm produkuje pewne niewielkie ilości ksylitolu.

Posiada niski indeks glikemiczny (IG=7) - może być stosowany przez diabetyków, nie powoduje skoków poziomu cukru we krwi.

Poiada prawie 40% mniej kalorii niż cukier.

Oprócz powyższych przewag nad cukrem, ksylitol posiada dodatkowo cechy lecznicze: jego rola jest szczególnie doceniana w zwalczaniu próchnicy. Nie pozwala rozwijać się wielu bakteriom oraz przywraca równowagę alkaliczną, obniżając pH.

Przeczytaj więcej o zaletach ksylitolu w naszym podsumowaniu Zalety ksylitolu.

Fiński ksylitol

Ksylitol Słodkie Zdrowie w całości pochodzi od jedynego fińskiego producenta tego słodzika – Danisco. Posiadamy odpowiedni atest (certyfikat), potwierdzający jego czystość i pochodzenie. Fińskie pochodzenie ksylitolu gwarantuje, że jest on pochodzenia drzewnego. Obecnie na rynku większość „cukru brzozowego” pochodzi z Chin, które stosują inną technologię wytwarzania go z kukurydzy.

Odbierz swój ksylitol w Warszawie lub Białymstoku

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub w Białymstoku, nasz sklep internetowy oferuje możliwość odbioru osobistego. Zaoszczędzisz w ten sposób na kosztach przesyłki.

  • Warszawa, ul. Wałbrzyska 11, budynek A, lok 71 - Centrum LAND (mapka na dole strony)
  • Białystok, ul. Magnoliowa 2

Najwyższa jakość

Produkt z naszego sklepu internetowego to w 100% czysty, fiński ksylitol pochodzący z legalnego i bezpiecznego źródła. Posiadamy odpowiednie certyfikaty potwierdzające ten fakt. Wszystkie produkty i narzędzia, które stosujemy do pakowania ksylitolu w naszej firmie mają również niezbędne atesty do kontaktu z żywnością. Nasza firma to legalnie działające przedsiębiorstwo, podlegające kontroli sanitarnej.

Data ważności

Ksylitol ma długi termin przydatności do spożycia. Oferowany przez nas ksylitol ma minimum 2 lata terminu przydatności.

Data sheet

Weight
1kg
Compositions
100% fiński ksylitol Danisco

Inne polecane produkty:

 Reviews

Be the first to write your review !